Co jest na wczasach

Co to jest "nie scam menu '? W istocie, jest to bardzo proste - turysta kupuje napoje w kawiarni, nie pytając o cenę, która okazuje się być o wiele wyższe niż powinny być.

Gdzie można je znaleźć? Jest to globalny, a szczególnie powszechne w krajach ubogich, które widzą wielu turystów.

Istnieje wiele wariantów, ale przede prowadzony w sposób następujący:

1. ofiara zamawia napoje w kawiarni, czy jedzenie w restauracji.

2. W menu nie ma ceny, a ofiara nie sądzi, by zapytać, ile napoju lub żywności koszty.

3. Gdy Bill przychodzi, jest znacznie wyższe niż powinny być.

Jak to często bywa, podróżni są stosunkowo wrażliwe na tych oszustw, ponieważ nie są zaznajomieni z lokalnych poziomów cen i klientów. Są mniej prawdopodobne, niż mieszkańcy skarżą się, aw wielu krajach są one bogatsze niż większość mieszkańców, a tym samym łatwiejsze do polaru. Być może przede http://mikado.bialystok.pl/okna-pcv/ wszystkim, są one obecnie na dobry czas i nie chce psuć swoje wakacje z argumentami o kilka dolarów.

Od dwóch poniższych przykładach, te oszustwa może wydawać się europejska specjalność Wschodniej, ale, niestety, są bardziej powszechne niż to. W Maroku, turyści czasami zjeść obiad w barach kanapkowych hole-in-the-wall. Klienci zwykle płacą po ich jeść, a ceny mogą być znacznie wyższe, jeśli klient jest turystą. Słyszałem o podobnych oszustw w Tajlandii, Wietnamie oraz w niektórych krajach Ameryki Południowej. Wątpię, że są one ograniczone do tych miejsc: bogatych, zagranicznych turystów częste kawiarni na całym świecie. Kwota pieniędzy utraconych przez poszkodowanego, który został oszukany w ten sposób jest zazwyczaj małe, ale uczucie gniewu jest często znacznie większa niż mała suma wydaje się uzasadnione.

Podobne do "menu" nie ma oszustwa jest "nowa cena" scam:

Zobacz stronę autora: hologram na legitymację